Drodzy Studenci!

 


W systemie USOSweb zostały założone dla Państwa indywidualne konta studenckie (https://usosweb.tu.koszalin.pl). Instrukcję z opisem podstawowych funkcji systemu znajdziecie Państwo poniżej.

Instrukcja USOSweb do pobrania

Indywidualne konto w systemie USOSweb jest miejscem, w którym studenci widzą między innymi realizowane przez siebie zajęcia, otrzymywane oceny, plany zajęć czy też płatności. 


Dodatkowo załączamy kilka ważnych komunikatów.

  1. Legitymacje studenckie

W instrukcji znajdziecie Państwo informację na temat tego, skąd pobrać wniosek oraz gdzie odszukać swój indywidualny numer konta, na który należy wpłacić 22 zł za wyrobienie legitymacji. Skan wniosku należy przesłać do Biura Obsługi Studentów na jednen z adresów: bos.sniadeckich@tu.koszalin.pl, bos.raclawicka@tu.koszalin.pl, bos.kwiatkowskiego@tu.koszalin.pl. Prosimy o cierpliwość. Realizacja wydruku legitymacji zajmuje do ok. 14 dni.

English Instruction - Getting your Student ID Card

  1. Plany zajęć na stronach wydziałów

Plany zajęć znajdziecie Państwo na stronach swoich wydziałów. Część kierunków prowadzi również plany zajęć w systemie USOS. W takim przypadku możecie je Państwo znaleźć na swoich indywidualnych kontach w systemie USOSweb oraz w aplikacji mobilnej.

  1. Ślubowanie/Oświadczenie

Złożenie ślubowania jest warunkiem uzyskania statusu studenta.

Będziecie mieć Państwo możliwość złożenia ślubowania za pomocą systemu USOSweb od dnia 01.10. Dodatkowo składać będziecie Państwo w systemie oświadczenie w sprawie akceptacji przepisów obowiązujących na uczelni.

  1. Czesne – studenci niestacjonarni

Informacje na temat deklaracji rozłożenia na raty znajdziecie Państwo na stronie: https://www.tu.koszalin.pl/kat/951/oplaty. Skany deklaracji prosimy przesyłać do Sekcji pomocy materialnej i opłat Biura Obsługi Studentów: stypendia@tu.koszalin.pl.

  1. Stypendia/pomoc materialna

Informacje na temat świadczeń znajdziecie Państwo na stronie: https://www.tu.koszalin.pl/kat/439/swiadczenia-dla-studentow.

  1. Mobilny USOS PK

Zachęcamy do pobierania mobilnego USOSa PK. Znajdziecie w nim Państwo po zalogowaniu informacje między innymi na temat realizowanych przedmiotów, otrzymanych ocen czy też aktualnych planów zajęć.

  1. Zapisy na zajęcia – język obcy lub WF

W załączonej powyżej instrukcji znajdziecie Państwo informację na temat sposobu zapisywania się na zajęcia. Prosimy śledzić stronę USOSweb, na której umieszczane są informacje na temat zapisów. Przed wyborem grupy, do której chcecie się Państwo zapisać, należy sprawdzić swój plan zajęć, aby poszczególne zajęcia nie kolidowały ze sobą. Należy również śledzić komunikaty dotyczące zapisów. Studenci niektórych kierunków mają z góry określone grupy zajęć, do których muszą się zapisać.

WAŻNE! W przypadku części kierunków zapisy nie są realizowane (informacja o tym będzie umieszczona w komunikacie na stronie USOSweb), a zapisy na WF dotyczą jedynie studentów studiów stacjonarnych.

       8. Uczelniane adresy e-mail

Wszystkim studentom zakładane zostają uczelniane adresy e-mail, które służyły będę do komunikacji w sprawach studenckich. Adresy te są tworzone zgodnie z przykładem: u1234@s.tu.koszalin.pl (gdzie "u1234" jest indywidualnym numerem albumu studenta). Logowanie do poczty odbywa się przez stronę: https://poczta.s.tu.koszalin.pl/login/

Załączniki

Nazwa