Studenci i wykładowcy poczują się jak na giełdowym parkiecie
Opublikowano 21.11.2022 12:38

Na Wydziale Nauk Ekonomicznych (WNE) Politechniki Koszalińskiej trwają ostatnie przygotowania do uruchomienia laboratorium finansowo-giełdowego. Oficjalne otwarcie zaplanowano na 28 listopada br. o godz. 10. Pracownia powstała w kampusie Politechniki Koszalińskiej przy ul. Kwiatkowskiego 6e. Specjalnie przystosowane pomieszczenie znajduje się na 6 piętrze w pokoju 604 A.

Studenci zdobędą tu praktyczną wiedzę dotyczącą inwestycji na rynku papierów wartościowych. Pracownicy WNE będą zaś mogli prowadzić badania naukowe. Sala pozwoli na prowadzenie zajęć z analizy rynku papierów wartościowych, rynków terminowych, rynków walutowych a także innych przedmiotów związanych z ekonomią.

Laboratorium zostało wyposażone w 20 stanowisk komputerowych pozwalających na pracę w mniejszych grupach. Każde stanowisko ma podwójny monitor, co ułatwi zarządzanie i analizę danych. Powstała też ściana wizyjna, na której będzie można śledzić m.in. notowania giełdowe akcji, surowców i walut. Będzie nawet dzwon dający sygnał do rozpoczęcia sesji giełdowych.

Przedsięwzięcie wspierają finansowo: Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego i Miejska Energetyka Cieplna w Koszalinie.