Spółka Arka ufunduje stypendia naszym studentom
Opublikowano 26.09.2022 14:02

Firma Arka z Sianowa ufunduje stypendia najlepszym studentom kierunku Sieci i Instalacje Budowlane prowadzonego na Wydziale Inżynierii Lądowej, Środowiska i Geodezji Politechniki Koszalińskiej. Wykładowcy uczelni rozpoczną natomiast wkrótce cykl, adresowanych do pracowników firmy, szkoleń dotyczących projektowania i wykonawstwa instalacji grzewczych.

Spółka Arka funkcjonuje od ponad 20 lat. Specjalizuje się w dystrybucji sprzętu hydraulicznego i grzewczego. Zajmuje się także m.in. produkcją zaworów, węży przyłączeniowych i natryskowych, syfonów, baterii łazienkowych i kuchennych.

Podpisana niedawno umowa zakłada kilka form współpracy między spółką a naszą uczelnią. Firma ufunduje stypendia dla najlepszych studentów kierunku Sieci i Instalacje Budowlane. Stypendia będą wypłacane przez okres czterech semestrów – poczynając od piątego semestru studiów I stopnia. Firma będzie organizować praktyki dla studentów tego kierunku, a także przygotuje listę preferowanych tematów prac dyplomowych.

Pracownicy Arki poprowadzą wykłady eksperckie, współuczestnicząc w ten sposób w kształceniu studentów. Warto wspomnieć, że Sieci i Instalacje Budowlane to kierunek prowadzony na naszej uczelni od roku akademickiego 2021/2022. Pierwsi studenci otrzymają stypendia w roku akademickim 2023/2024 (nabór rozpocznie się wiosną 2023 roku).

– To istotne wsparcie procesu kształcenia – podkreśla prof. dr hab. inż. Robert Sidełko, dziekan Wydziału Inżynierii Lądowej, Środowiska i Geodezji Politechniki Koszalińskiej. – Nasi studenci będą mogli liczyć na atrakcyjne stypendia, a także możliwość odbycia praktyk studenckich. To zwiększy szanse na zdobycie ciekawej pracy po ukończeniu studiów.

W drugiej połowie października br. rozpocznie się natomiast cykl szkoleń adresowanych do pracowników spółki Arka z Sianowa. Szkolenia dotyczące projektowania, wykonawstwa i eksploatacji instalacji grzewczych poprowadzą pracownicy Wydziału Inżynierii Lądowej, Środowiska i Geodezji naszej uczelni. W szkoleniach, które zakończą się 22 grudnia br. weźmie udział kilkunastu pracowników sianowskiej spółki.

Warto wspomnieć, że firma Arka współpracowała już wcześniej z naszą uczelnią realizując wspólnie z naukowcami z Wydziału Mechanicznego prace badawcze dotyczące urządzeń hydraulicznych i grzewczych.