Niniejsza witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie.Akceptuję
Printer Pdf
2020-07-06

Celem projektu jest wykorzystanie potencjału kadrowego istniejącej w Szczecinku Szkoły Podstawowej nr 5 i przekształcenie jej w profesjonalną placówkę odpowiedzialną za wysoki standard doskonalenia zawodowego nauczycieli oraz wsparcie  lokalnego rynku oświatowego.

W ramach projektu, który opiewa na niebagatelną kwotę 1 mln 312 tys. 484 złotych,  przeszkolonych zostanie 92 pedagogów zatrudnionych w Szczecinku oraz gminie Szczecinek. Oprócz działań podnoszących kwalifikacje zawodowe nauczycieli szczecineckich placówek oświatowych, Modelowa Szkoła Ćwiczeń  organizować będzie również praktyki pedagogiczne dla studentów, którzy pragną swój zawodowy los związać z nauczycielską profesją. Dzięki współpracy miasta z kilkoma uczelniami wyższymi studenci zyskają doskonałą bazę ćwiczeniową, merytoryczną pomoc oraz wsparcie  doświadczonych pedagogów-praktyków.  Istotnym elementem projektu jest również kompleksowy remont i doposażenie czterech klasopracowni tematycznych, w których realizowane będą zajęcia lekcyjne,  lekcje pokazowe, warsztaty metodyczne oraz konferencje z zakresu metodyki nauczania.  Całość przedsięwzięcia finansowana będzie z Europejskiego Funduszu Społecznego -  Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (POWER).

Realizowany przez Urząd Miasta Szczecinka i Politechnikę Koszalińską projekt jest jednym z nielicznych w naszym województwie przedsięwzięć o tak kompleksowym charakterze edukacyjnym, wychodzącym naprzeciw postulatom poprawy jakości kształcenia w Zachodniopomorskiem.

źródło: Urząd Miejski w Szczecinku

powrót
Politechnika Koszalińska
ul. Śniadeckich 2, 75-453 KOSZALIN
+48 94 347-85-00 +48 94 342-59-63
Pomoc Techniczna: webmaster@tu.koszalin.pl