Niniejsza witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie.Akceptuję
Printer Pdf

Trwa akcja pomocy zorganizowanej przez grupę studentek kierunku Pedagogika Politechniki Koszalińskiej.

Niemal od początku pandemii studentki kierunku Pedagogika niosą wsparcie medykom, pracownikom służb ratowniczych i osobom, których sytuacja w związku z zagrożeniem epidemicznym najbardziej się pogorszyła.

W ostatnim czasie do Specjalistycznego Zespołu Gruźlicy i Chorób Płuc w Koszalinie dostarczyły 50 jednorazowych fartuchów medycznych. Przekazały tej placówce także bon o wartości 400 zł na zakup kolejnych fartuchów. Ponadto wsparły koszalińskie rodziny, które w związku z pandemią znalazły się w trudnej sytuacji (to podopieczni Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, którzy stracili pracę). Nasze wolontariuszki przekazały im żywność i środki higieniczne.

Skąd pieniądze na pomoc? Studentki zorganizowały zbiórkę na stronie pomagam.pl. W internecie prowadzą też loterię fantową (warto wspomnieć, że swoje dwie prace przekazał na aukcję koszaliński artysta Cukin).

Studencka akcja się nie kończy. - Śledzimy w internecie informacje o tym, które placówki w regionie wymagają pomocy i jaka jej forma jest najbardziej oczekiwana – podkreśla Dominika Mielniczuk-Bączek z Katedry Pedagogiki Wydziału Humanistycznego, koordynatorka akcji pomocowej studentek Pedagogiki.

W najbliższym czasie na wsparcie mogą najprawdopodobniej liczyć domy pomocy społecznej (w planach jest m.in. zakup termometrów i ciśnieniomierzy).

Więcej: https://pomagam.pl/pedagogika

powrót
Politechnika Koszalińska
ul. Śniadeckich 2, 75-453 KOSZALIN
+48 94 347-85-00 +48 94 342-59-63
Pomoc Techniczna: webmaster@tu.koszalin.pl