Niniejsza witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie.Akceptuję
Printer Pdf

Wszyscy zarejestrowani studenci i pracownicy PK mają prawo do bezpłatnej opieki zdrowotnej pod warunkiem posiadania dokumentów potwierdzających posiadanie ważnego ubezpieczenia zdrowotnego (czyli są zarejestrowani w Narodowym Funduszu Zdrowia).

Podstawowa opieka zdrowotna obejmuje badania i poradę udzieloną przez lekarza pierwszego kontaktu. Lekarz może także skierować pacjenta na badania diagnostyczne, do specjalisty lub do szpitala.

 

Adres przychodni Politechniki Koszalińskiej:

 

Gabinet Lekarski ZOZ PANACEUM Poradnia Akademicka
Racławicka 15-17, 75-620 Koszalin, tel.: (94) 347 82 86

 

 

W razie wypadku, urazu, lub nagłego pogorszenia stanu zdrowia należy wezwać pogotowie ratunkowe lub zgłosić się bezpośrednio do szpitala, w szczególności na szpitalny oddział ratunkowy (SOR). Transport medyczny jest w takich przypadkach nieodpłatny. W szpitalu należy okazać Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego lub inny certyfikat potwierdzający ubezpieczenie. Leczenia następstw nieszczęśliwych wypadków i leczenie w nagłych wypadkach jest bezpłatne dla wszystkich, bez względu na status lub długość pobytu w Polsce.


 

Pogotowie: Tel. 999 lub 112

 

powrót
Politechnika Koszalińska
ul. Śniadeckich 2, 75-453 KOSZALIN
+48 94 347-85-00 +48 94 342-59-63
Pomoc Techniczna: webmaster@tu.koszalin.pl