Niniejsza witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie.Akceptuję
Printer Pdf
2020-05-21

– Każdy maj w Koszalinie jest piękny i obfitujący w ciekawe wydarzenia – wyjaśnia Joanna Woźniak, starszy archiwista. – Tegoroczny też taki będzie. Mimo wszystko. Zapraszamy do zwiedzania prezentacji, w ramach której będziemy wspominać wydarzenia, które tradycyjnie obchodzimy w naszym mieście podczas najpiękniejszego z miesięcy – maja!

– Zaprezentujemy unikatowe zdjęcia, dokumentację aktową, pocztówki, wycinki prasowe, nagrania archiwalnych audycji radiowych realizowanych przez Polskie Radio Koszalin i wiele innych materiałów związanych z wydarzeniami, takimi jak pochody pierwszomajowe, matury, czepkowanie pielęgniarek, obchody Dni Oświaty, Książki i Prasy czy obchody Dni Koszalina – dodaje Joanna Woźniak.

Politechnika Koszalińska opowiada na wystawie o swoich majowych juwenaliach: Maj w szkolnictwie to miesiąc nie tylko matur, lecz także juwenaliów, czyli tradycyjnego święta aktywności studenckiej. Pierwsze juwenalia Politechniki Koszalińskiej, wtedy jeszcze Wyższej Szkole Inżynierskiej, odbyły się w 1970 roku, czyli dwa lata po powstaniu uczelni. W 2020 roku miała odbyć się 50. edycja imprezy, niestety, plany studentów pokrzyżowała pandemia. Najwcześniejsze juwenalia, z uwagi na swój charakter artystyczny, nosiły nazwę: Przegląd Akademickich Form Kameralnych. (...) Od zakończenia w 1974 roku budowy osiedla akademickiego przy ulicy Rejtana, majowe, a więc przedsesyjne juwenalia stały się Tygodniem Kultury Studenckiej. (...)

W prezentacji znalazło się także kilkanaście zdjęć z archiwum Politechniki Koszalińskiej. Jedno z nich trafiło nawet na zaproszenie, które publikujemy poniżej.

Poza uczelnią i rozgłośnią czwartym współorganizatorem wystawy jest I LO im. St. Dubois w Koszalinie.

Więcej: https://bit.ly/2XegacL

powrót
Politechnika Koszalińska
ul. Śniadeckich 2, 75-453 KOSZALIN
+48 94 347-85-00 +48 94 342-59-63
Pomoc Techniczna: webmaster@tu.koszalin.pl