Niniejsza witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie.Akceptuję
Printer Pdf
2020-02-17
Sześciu profesorów z Politechniki Koszalińskiej zostało wybranych do komitetów naukowych Polskiej Akademii Nauk na kadencję 2020-2023. Jest to duże wyróżnienie dla koszalińskiego środowiska naukowego.

Rektor prof. Tadeusz Bohdal został członkiem Komitetu Termodynamiki i Spalania. Po raz drugi z rzędu powierzono mu też funkcję przewodniczącego tego komitetu. Obok rektora w składzie Komitetu Termodynamiki i Spalania znajdzie się prof. Waldemar Kuczyński. Profesorowie reprezentują Wydział Mechaniczny Politechniki Koszalińskiej.

Prof. Wojciech Kacalak i prof. Leon Kukiełka (obaj z Wydziału Mechanicznego PK) weszli do składu Komitetu Budowy Maszyn.

Prof. Kazimierz Szymański (Wydział Inżynierii Lądowej, Środowiska i Geodezji PK) został wybrany do Komitetu Inżynierii Środowiska, natomiast prof. Zbigniew Banaszak (Wydział Elektroniki i Informatyki PK) – do Komitetu Inżynierii Produkcji.

W strukturach PAN funkcjonuje 77 komitetów naukowych. Komitety pełnią funkcje ciał doradczych i opiniodawczych. Opracowują stanowiska i ekspertyzy naukowe dla administracji państwowej, pomagają w rozwiązywaniu określonych kwestii naukowych. Opiniują akty normatywne dotyczące nauki, jej zastosowań oraz kształcenia. Zajmują się także upowszechnianiem i wprowadzaniem wyników badań oraz wspierają rozwój poszczególnych dyscyplin naukowych.

W skład każdego komitetu PAN (każdy liczy po 30 osób) wchodzą profesorowie z całego kraju, którzy zostali wybrani w głosowaniu tajnym przez wszystkich pracowników naukowych z danej dyscypliny. Wybory członków do komitetów PAN przeprowadzono drogą elektroniczną. W głosowaniu wzięło udział kilka tysięcy naukowców. 

powrót
Politechnika Koszalińska
ul. Śniadeckich 2, 75-453 KOSZALIN
+48 94 347-85-00 +48 94 342-59-63
Pomoc Techniczna: webmaster@tu.koszalin.pl