Zakończyliśmy I etap „Zbiórki dla Ukrainy” i rozpoczynamy etap II
Opublikowano 04.03.2022 13:01

4 marca br. zakończyliśmy pierwszy etap „Zbiórki dla Ukrainy”, który trwał od 28 lutego br., czyli w cyklu czasowym poniedziałek – piątek. W akcji wzięli udział nie tylko pracownicy, lecz także osoby spoza środowiska akademickiego, które uznały uczelnię za najlepszego pośrednika do przekazania swojej pomocy obywatelom Ukrainy. Wszystkim za przyniesione przedmioty dziękujemy.

Prosimy o udział w drugim etapie zbiórki, który oficjalnie rozpoczniemy 7 marca br., a więc w kolejny poniedziałek i zakończymy 11 marca br., ale już przez weekend można przynosić i zostawiać dary na – specjalnie przygotowanych – stołach przy portierni w kampusie uczelni przy ulicy Śniadeckich 2.

Dziękujemy kolegom z różnych działów, którzy wzięli udział w przenoszeniu darów z holu do samochodu. Ponad 200 kartonów, paczek, worków i toreb różnej wielkości pojechało transportem uczelnianym do magazynów logistycznych uruchomionych przez samorząd miejski.

Efekt zbiórki przekroczył nasze najśmielsze oczekiwania – uzbieraliśmy 6,5 palety rozmaitych artykułów. Całość pojedzie najbliższym transportem, zorganizowanym przez Urząd Miejski bezpośrednio na Ukrainę.

Zbiórka trwa. Nie obejmuje ubrań. Potrzebne są natomiast np. zabawki dla dzieci, wielolitrowe zbiorniki z wodą pitną, przedmioty umożliwiające przetrwanie nocy w niskiej temperaturze etc. Prosimy o opisywanie każdego zestawu przedmiotów. Dla usprawnienia transportu najlepiej byłoby, gdyby podarunki stanowiły przestrzeń zamkniętą, np. środki opatrunkowe w zamkniętym kartonie z wyraźnym opisem, co znajduje się wewnątrz.

Każda pomoc ogarniętej działaniami wojennymi Ukrainie ma ogromne znaczenie. Wspiera konkretnych ludzi, którzy znaleźli się w sytuacji zagrażającej ich życiu. Nie oglądamy się na innych, jeżeli tylko możemy komukolwiek pomóc.

fot. Adam Paczkowski / Politechnika Koszalińska