Niniejsza witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie.Akceptuję
Printer Pdf
Theodor Fontane – twórca współczesnej powieści niemieckiej (20.05.2019 r.)

Życie i twórczość XIX-wiecznego niemieckiego pisarza Theodora Fontane to temat konferencji naukowej, która w najbliższy czwartek (23 maja br.) odbędzie się na Wydziale Humanistycznym Politechniki Koszalińskiej.

Okazją do organizacji konferencji jest dwusetna rocznica urodzin Theodora Fontane. Postać pisarza przybliżą studenci drugiego roku filologii germańskiej, którzy są organizatorami konferencji. Opiekę merytoryczną sprawuje prof. Klaus Hammer. Konferencja odbędzie się w języku niemieckim.

Theodor Fontane jest uznawany za jednego z twórców współczesnej powieści niemieckiej. Czołowy przedstawiciel niemieckiego realizmu mieszczańskiego. Akcję niektórych swoich książek osadził w realiach Pomorza.

Za najwybitniejsze jego dzieło uchodzi zekranizowana powieść „Effi Briest”. Książka opowiada dzieje młodej kobiety, która w imię szczerości uczuć ośmieliła się zbuntować przeciwko pruskiej, junkiersko-ziemiańskiej moralności, ponosząc za to okrutną karę. Fontane by pisarzem wszechstronnym. Tworzył nie tylko powieści i opowiadania, ale także m.in. dramaty, literaturę wojenną, wiersze, dzienniki i artykuły prasowe.

Podczas konferencji będzie można wysłuchać kilkunastu wystąpień przygotowanych przez studentów filologii germańskiej. Konferencja odbędzie się w godz. 12.30-15.30 w kampusie Politechniki Koszalińskiej przy ul. Kwiatkowskiego 6e (sala nr 13b).

Więcje: https://www.facebook.com/Wydzia%C5%82-Humanistyczny-Politechniki-Koszali%C5%84skiej-176179012578446/

powrót
Politechnika Koszalińska
ul. Śniadeckich 2, 75-453 KOSZALIN
+48 94 347-85-00 +48 94 342-59-63
Pomoc Techniczna: webmaster@tu.koszalin.pl