Statuetka Rektora dla filmu wyróżnionego przez jury młodzieżowe
Opublikowano 14.09.2021 09:09


Film opowiadający historię niepełnosprawnego mężczyzny i jego partnerki został wyróżniony nagrodą rektora Politechniki Koszalińskiej podczas zakończonego niedawno 18. Europejskiego Festiwalu Filmowego Integracja Ty i Ja w Koszalinie.

Impreza odbywała się w dniach 7-11 września br. W trakcie gali zakończenia, która odbyła się w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej (KBP), poznaliśmy laureatów konkursu – twórców, którzy otrzymali statuetki Motyla 2021.

Jedną z nich, podobnie jak w roku ubiegłym, z rekomendacji jury młodzieżowego, złożonego ze studentów Politechniki Koszalińskiej, przyznała rektor Politechniki Koszalińskiej, dr hab. Danuta Zawadzka, prof. PK. Nagrodę otrzymała produkcja „Gosia & Tomek” w reż. Christine Jezior. Jury młodzieżowe, które obejrzało 33 filmy konkursowe, w tym 14 dokumentalnych, 12 fabularnych i 7 amatorskich, pracowało w składzie: Emil Gański (przewodniczący), Marcelina Lewińska i Rozalia Flaczyńska.

Ponadto uczelniane Studio HD Platon, współpracujące z organizatorami wydarzenia od 2013 roku, codziennie transmitowało w mediach społecznościowych rozmowy z filmowcami i gośćmi Integracji, które towarzyszyły festiwalowi. Dla wszystkich zainteresowanych, w KBP dostępne były wydawnictwa prezentujące ofertę kształcenia Politechniki Koszalińskiej.

Fot. Wojciech Szwej