Niniejsza witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie.Akceptuję
Printer Pdf
XVIII Zachodniopomorski Festiwal Nauki

XVIII Zachodniopomorski Festiwal Nauki w Politechnice Koszalińskiej organizowany jest co roku w ostatni czwartek września. Impreza stwarza możliwość bliższego zapoznania się z nauką w atrakcyjny i przystępny sposób. Festiwal skierowany jest do wszystkich grup wiekowych zainteresowanych nauką, kulturą, sztuką i wszystkimi ciekawymi zjawiskami otaczającego nas świata. Adresowany jest również do przedsiębiorstw z całego Pomorza Środkowego. To sposób na zainteresowanie przemysłu i firm potencjalnymi możliwościami zastosowań badań i odkryć naukowych.

Podczas Festiwalu odbywać się będą wykłady popularnonaukowe, dyskusje z udziałem publiczności, wystawy, pokazy sprzętu technicznego, prezentacje, doświadczenia, eksperymenty 
w laboratoriach naukowych, w tym m. in. wizualizacja zjawisk fizycznych i chemicznych. Będzie można zwiedzać na co dzień niedostępne laboratoria i warsztaty badawcze przyrodników, inżynierów, humanistów i artystów.

XVIII Zachodniopomorski Festiwal Nauki w Politechnice Koszalińskiej organizowany jest w trzech kampusach przy ulicach: Śniadeckich, Racławickiej, Kwiatkowskiego.

W głównej Auli Politechniki Koszalińskiej odbywać się będą pokazy światła i dźwięku – pokazy laserowe z efektami specjalnymi.

Pomiędzy Kampusami Politechniki Koszalińskiej będą kursować bezpłatne autobusy dla uczestników Festiwalu.

Szczegółowe informacje: http://festiwalnauki.tu.koszalin.pl/

 
powrót
Politechnika Koszalińska
ul. Śniadeckich 2, 75-453 KOSZALIN
+48 94 347-85-00 +48 94 342-59-63
Pomoc Techniczna: webmaster@tu.koszalin.pl