Niniejsza witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie.Akceptuję
Printer Pdf
Certyfikaty dla dobrze przygotowanych studentów

Pierwsza grupa studentów informatyki Politechniki Koszalińskiej odebrała w piątek (30 listopada br.) certyfikaty potwierdzające udział w stażach organizowanych w ramach specjalnego programu unijnego. Przedstawiciele firm, które zorganizowały staże, gratulowali uczelni poziomu, na jakim kształci studentów.

Program staży dla studentów Wydziału Elektroniki i Informatyki Politechniki Koszalińskiej jest adresowany do studentów trzeciego roku studiów stacjonarnych I stopnia kierunku Informatyka. W ramach tego projektu studenci odbywają w przedsiębiorstwach płatne staże zgodne z profilem ich kształcenia. Dzięki temu zdobywają praktyczne doświadczenie uzupełniające wiedzę zdobytą na studiach. Projekt jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Pierwsza grupa – 31 osób – już zakończyła staże. W piątek (30 listopada 2018 r.) odebrali certyfikaty. Potwierdzeniem poziomu wiedzy i umiejętności niech będzie fakt, że 20 z nich już dostało oferty pracy. Organizatorami staży były trzy koszalińskie firmy: GlobalLogic SA, Transition Technologies SA i ZETO spółka z o.o.

Prof. Danuta Zawadzka, prorektor ds. kształcenia Politechniki Koszalińskiej, gratulowała zarówno firmom jak i studentom, którzy wzięli udział w stażach. Przyznała, że dla studentów mają one bezcenną wartość, bo pozwalają poszerzyć umiejętności praktyczne. – Wasz udział w projekcie świadczy o tym, że oczekujecie od życia więcej, że chcecie kształtować swoją ścieżkę kariery – dodała.

Szefowie firm, które organizowały staże, podkreślali, że program jest korzystny dla wszystkich stron m.in. dlatego, że pozwala wyszkolić kompetentną kadrę, jest okazją do budowania relacji między przedsiębiorstwami a uczelnią, a poza tym umożliwia skorzystanie z unijnego wsparcia.

- Byliśmy pod wrażeniem jakości i umiejętności studentów, którzy przyszli do nas na staż – mówił Piotr Maszkiewicz, prezes spółki ZETO. Dziękując władzom Wydziału Elektroniki i Informatyki Politechniki Koszalińskiej i całej uczelni dodał: - Wykształcili państwo osoby, które w zasadzie od samego początku były gotowe do podjęcia obowiązków.

W koszalińskim oddziale firmy GlobalLogic w ramach staży zdobywało doświadczenie 21 studentów, 12 z nich otrzymało propozycję zatrudnienia. – Realizacja takich projektów jest korzystna dla nas wszystkich – zauważył Piotr Bartkiewicz, szef oddziału firmy. – Bo dzięki nim możemy w Koszalinie budować środowisko IT.

Mikołaj Modrzejewski, jeden ze studentów, którzy odbywali staż w Globallogic, podkreśla, że była to szkoła pracy w grupie. – Pogłębiałem umiejętności dotyczące wzorców projektowych i pracy w GIT. Uczyłem się też programowania w różnych językach – wylicza. – Wszystkim studentom polecam udział w takich stażach.

W najbliższych miesiącach zostanie ogłoszona rekrutacja do drugiego etapu projektu stażowego. Realizacja całego programu ma się zakończyć w październiku 2019 r.

powrót
Politechnika Koszalińska
ul. Śniadeckich 2, 75-453 KOSZALIN
+48 94 347-85-00 +48 94 342-59-63
Pomoc Techniczna: webmaster@tu.koszalin.pl