Niniejsza witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie.Akceptuję
Printer Pdf

„Kwadrans na wydziale” to cykl wirtualnych spotkań z kandydatami na studia na Wydziale Architektury i Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej, podczas których jego pracownicy opowiadają o wymogach rekrutacyjnych, przebiegu studiów i perspektywach dla absolwentów.

Najbliższe spotkanie w sobotę (30 maja br.) w godzinach 12-14. Wideokonferencję poprowadzą dydaktycy z Wydziału Architektury i Wzornictwa: Jolanta Kwarciak (Katedra Architektury), Magdalena Sadłowska (Katedra Sztuk Plastycznych) i Mateusz Rybarczyk (Katedra Grafiki Projektowej).

Spotkania odbywają się poprzez platformę Zoom for Meeting. Podczas poprzedniego kontaktowali się młodzi ludzie z całego Pomorza, ale także z tak odległych miast jak np. Radom. O co pytali najczęściej? Jakie warunki trzeba spełnić, by zostać studentem Wydziału Architektury i Wzornictwa (na czym polega rozmowa kwalifikacyjna, jak przygotować portfolio, jakie dokumenty dostarczyć). Dopytywali, jaki jest program studiów, gdzie odbywają się praktyki, jaką bazą dysponuje uczelnia i kim są wykładowcy. Wiele pytań dotyczyło tego, na czym polega różnica między kierunkami (Wzornictwo, Architektura Wnętrz) i co wyróżnia poszczególne specjalności. Młodzi ludzie chcieli dowiedzieć się też, jakie są ścieżki kariery po ukończeniu uczelni i jak sobie radzą absolwenci studiów.

– Dyskusje są ciekawe i nie kończą się w ciągu dwóch godzin – przyznaje Jolanta Kwarciak.

To nie jedyny sposób na przybliżenie kandydatom warunków nauki na Wydziale Architektury i Wzornictwa i perspektyw po jej ukończeniu. Na platformie Instagram WAiW prezentuje sylwetki swoich absolwentów (opowiadają o pracy i sukcesach zawodowych).

Więcej: https://wzornictwo.tu.koszalin.pl/kandydaci/

powrót
Politechnika Koszalińska
ul. Śniadeckich 2, 75-453 KOSZALIN
+48 94 347-85-00 +48 94 342-59-63
Pomoc Techniczna: webmaster@tu.koszalin.pl