Poznaliśmy laureatów konkursu na projekt mebla (21.05.2019 r.)

Dobiegł końca, adresowany do studentów Instytutu Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej, konkurs „Flexible Work”. Zadaniem studentów było zaprojektowanie innowacyjnego mebla do pracy z laptopem.

Wręczenie nagród laureatom i otwarcie wystawy pokonkursowej odbyło się 14 maja br. w siedzibie partnera konkursu - Fabryki Mebli Biurowych Furniko w Koszalinie.

Konkurs, który odbył się pod patronatem honorowym rektora uczelni prof. Tadeusza Bohdala, był kolejnym elementem współpracy IW z producentem mebli.

Studenci przedstawili 44 propozycje projektowe na innowacyjny mebel do pracy z laptopem. Zgodnie z założeniami mebel mógł mieć formę mebla do siedzenia ze zintegrowanym blatem lub stolika do pracy z laptopem. Mógł zostać wyposażony w osłonę akustyczną, ewentualnie inne elementy podnoszące funkcjonalność mebla i ergonomię pracy dla jednej lub kilku osób. Mebel miał być wykonany w technologii i z materiałów oferowanych przez Furniko. Mile widziany był łatwy montaż i demontaż mebla.

Studenci zaproponowali szereg rozwiązań o zróżnicowanym charakterze, biorąc pod uwagę różne przestrzenie pracy współczesnego biura: od prostych i mobilnych siedzisk, poprzez wyciszone akustycznie strefy dające poczucie prywatności, po meble kojarzące się nawet z rekreacją i wypoczynkiem.

Laureaci: I miejsce - Kamila Knitter; II miejsce - Anita Olszewska-Galla, Katarzyna Żaczek; III miejsce - Paulina Misztal. Studentki pracowały pod opieką doktora Przemysława Jana Majchrzaka.

Więcej: https://wzornictwo.tu.koszalin.pl/2019/04/11/konkurs-flexible-work-rozstrzygniety/