Niniejsza witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie.Akceptuję
Printer Pdf
Poznaliśmy laureatów konkursu na projekt mebla (21.05.2019 r.)

Dobiegł końca, adresowany do studentów Instytutu Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej, konkurs „Flexible Work”. Zadaniem studentów było zaprojektowanie innowacyjnego mebla do pracy z laptopem.

Wręczenie nagród laureatom i otwarcie wystawy pokonkursowej odbyło się 14 maja br. w siedzibie partnera konkursu - Fabryki Mebli Biurowych Furniko w Koszalinie.

Konkurs, który odbył się pod patronatem honorowym rektora uczelni prof. Tadeusza Bohdala, był kolejnym elementem współpracy IW z producentem mebli.

Studenci przedstawili 44 propozycje projektowe na innowacyjny mebel do pracy z laptopem. Zgodnie z założeniami mebel mógł mieć formę mebla do siedzenia ze zintegrowanym blatem lub stolika do pracy z laptopem. Mógł zostać wyposażony w osłonę akustyczną, ewentualnie inne elementy podnoszące funkcjonalność mebla i ergonomię pracy dla jednej lub kilku osób. Mebel miał być wykonany w technologii i z materiałów oferowanych przez Furniko. Mile widziany był łatwy montaż i demontaż mebla.

Studenci zaproponowali szereg rozwiązań o zróżnicowanym charakterze, biorąc pod uwagę różne przestrzenie pracy współczesnego biura: od prostych i mobilnych siedzisk, poprzez wyciszone akustycznie strefy dające poczucie prywatności, po meble kojarzące się nawet z rekreacją i wypoczynkiem.

Laureaci: I miejsce - Kamila Knitter; II miejsce - Anita Olszewska-Galla, Katarzyna Żaczek; III miejsce - Paulina Misztal. Studentki pracowały pod opieką doktora Przemysława Jana Majchrzaka.

Więcej: https://wzornictwo.tu.koszalin.pl/2019/04/11/konkurs-flexible-work-rozstrzygniety/

powrót
Politechnika Koszalińska
ul. Śniadeckich 2, 75-453 KOSZALIN
+48 94 347-85-00 +48 94 342-59-63
Pomoc Techniczna: webmaster@tu.koszalin.pl