Niniejsza witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie.Akceptuję
Printer Pdf
Uczelnia wspiera Bałtycki Festiwal Modelarski (21.05.2019 r.)

VIII edycja Bałtyckiego Festiwalu Modelarskiego odbędzie się 25-26 maja br. w Klubie Centrum Szkolenia Sił Powietrznych (CSSP) przy ulicy Wojska Polskiego 66 w Koszalinie. W tym roku współorganizatorami imprezy są: Bałtyckie Stowarzyszenie Miłośników Historii „Perun” (sekcja modelarska – Koszaliński Pluton Modelarski), ModelMaker, CSSP i Szkoła Podstawowa numer 23.

– Dużego wsparcia udzielają nam Urząd Miejski w Koszalinie oraz Politechnika Koszalińska – zaznacza Wojciech Sokołowski, organizator i sędzia główny. – Festiwal będzie także okazją do prezentacji klubów modelarskich i spotkania modelarzy oraz osób, które planują rozpoczęcie przygody z modelarstwem.

Oprócz wystawy prac konkursowych, którą będzie można oglądać w sobotę 25 maja br. (godz. 9-17) i w niedzielę 26 maja br. (godz. 9-13:30) drugiego dnia organizatorzy przewidzieli dodatkowe atrakcje w postaci obecności rekonstruktorów z okresu drugiej wojny światowej. – Dla miłośników historii, szczególnie wojny obronnej 1939 roku szykujemy niespodziankę w skali jeden do jednego, którą będzie można zobaczyć w niedzielę – dodaje Wojciech Sokołowski.

– Dla wszystkich miłośników wehikułów, figurek i budowli znajdzie się coś ciekawego. Przewidujemy, że wystawionych zostanie pięćset modeli przywiezionych przez modelarzy z Polski, Czech i Niemiec.

Zakończenie festiwalu i wręczenie nagród przewidziane jest na 26 maja br. godz. 13:30.

Więcej.http://www.modelarstwo.koszalin.pl/index.php/bfm/364-viii-baltycki-festiwal-modelarski

powrót
Politechnika Koszalińska
ul. Śniadeckich 2, 75-453 KOSZALIN
+48 94 347-85-00 +48 94 342-59-63
Pomoc Techniczna: webmaster@tu.koszalin.pl