Niniejsza witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie.Akceptuję
Printer Pdf
Pierwsza debata oksfordzka na Politechnice Koszalińskiej (21.05.2019 r.)

„Wprowadzenie euro w Polsce – szansa czy zagrożenie?” – to tytuł godzinnej debaty oksfordzkiej, która we wtorek (28 maja br.) odbędzie się w auli kampusu Politechniki Koszalińskiej przy ulicy Kwiatkowskiego 6e.

Inicjatorzy spotkania - organizacje studenckie działające na Wydziale Nauk Ekonomicznych (WNE) Politechniki Koszalińskiej pod opieką doktora Adama Wyszomirskiego – zapowiadają, że debata ma na celu aktywizację studentów, rozpoczęcie środowiskowej dyskusji na ważny dla przyszłości kraju temat i zainaugurowanie nowej formy debat na uczelni.

– Zapraszam wszystkich zainteresowanych – mówi Aleksandra Jeż, studentka i koordynatorka przedsięwzięcia. – Będzie to pierwsza tego rodzaju debata na Politechnice Koszalińskiej. Pierwsza, co nie oznacza, że ostatnia. Jeżeli ta formuła sprawdzi się, będą następne, na inne istotne tematy.

Debata oksfordzka, inaczej - debata uniwersytecka, to rodzaj dyskusji publicznej, w której zdecydowanie zabronione jest obrażanie bądź wyśmiewanie mówców strony przeciwnej. Najważniejszym zadaniem debaty, poza poznaniem i skonfrontowaniem opinii i stanowisk stron sporu, jest dyskusja nad tezą. Debatują przeciwnicy i obrońcy tezy. Przewodniczy im marszałek, mający do pomocy sekretarza czuwającego nad czasem i kolejnością wypowiedzi. Tego rodzaju dyskurs pochodzi z Uniwersytetu Oksfordzkiego.

Więcej. https://www.facebook.com/events/2277441909239907/

powrót
Politechnika Koszalińska
ul. Śniadeckich 2, 75-453 KOSZALIN
+48 94 347-85-00 +48 94 342-59-63
Pomoc Techniczna: webmaster@tu.koszalin.pl