12.2021 Konkurs BRAMA

Filia Politechniki Koszalińskiej w Szczecinku ma zaszczyt zaprosić Państwa do wzięcia udziału w konkursie na opracowanie programu sterowania bramy magazynu w fabryce. Zadanie polega na maksymalnym rozbudowaniu animacji sterowania i alarmowania nieprawidłowości w działaniu bramy.

Warunki konieczne projektu:

  • obiektem jest brama, przestawiana napędem elektrycznym
    pracującym w dwóch kierunkach;
  • napęd otwiera i zamyka bramę;
  • pracę napędu można zatrzymać w dowolnym położeniu bramy;
  • brama sterowana jest jednym przyciskiem;
  • dostęp do sterowania bramą po wpisaniu hasła;
  • wykonanie projektu w programie TIA Protal V13;
  • sprawdzenie poprawności działania programu S7-PLCSIM V13;
  • sterownik S7-1200, CPU 1212C AC/DC/Rly (6ES7 212-1BE40-0XB0);
  • język programowania LAD;
  • panel HMI KTP400 Basic (6AV2 123-2DB03-0AX0)
  • Opis działania sterowania (program PLC);
  • Opis działania sterowania dla operatora (panel HMI);

 

Termin przesyłania gotowych projektów upływa z dniem 28 luty 2022 roku. Projekty proszę przesyłać na adres email: jaroslaw.chodor@tu.koszalin.pl z tytułem „Brama 2022” i nazwą Państwa szkoły. W ramach jednej szkoły może być zgłoszonych kilka projektów!

Komisja wybrana spośród pracowników Filii, po zamknięciu listy otrzymanych projektów, przygotuje kryteria oceny. Sprawdzenie oraz ocena programu sterowania i wizualizacji nastąpi po implementacji projektu do sterownika i panelu HMI. Błędy uniemożliwiające wgranie oprogramowania nie dyskwalifikują projektu. Zostaną jednak poddane wnikliwej analizie i ocenie wg ustalonych kryteriów przez komisję.

Warunkiem uczestnictwa w konkursie „BRAMA 2022” jest przesłanie na adres email: jaroslaw.chodor@tu.koszalin.pl woli uczestnictwa w konkursie do dnia 20 stycznia 2022 roku z podaniem składu zespołu opracowującego projekt (maksymalnie 2 osoby) wraz z nazwiskiem opiekuna zespołu.

W razie pytań chętnie służymy pomocą. Pytania proszę kierować na adres email: jaroslaw.chodor@tu.koszalin.pl

 

! Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie ! laugh

 

Regulamin konkursu

  1. W konkursie udział mogą brać tylko uczniowie szkół średnich.
  2. Konieczne jest podanie swojego pełnego imienia, nazwiska, klasy, nazwiska i imienia Twojego wychowawcy, nazwy szkoły do której uczęszczasz, miasto.
  3. Podane dane są poufne i są przetwarzane tylko przez Filię Politechniki Koszalińskiej w Szczecinku celem wyłonienia zwycięzcy. Podając swoje dane zgadzasz się na weryfikację podanych przez Ciebie informacji przez Filię Politechniki Koszalińskiej w Szczecinku.
  4. Weryfikacja polega na kontakcie Filii PK w Szczecinku z Twoją szkołą celem uwiarygodnienia podanych informacji. Jakikolwiek błąd stwierdzony podczas weryfikacji podanych przez Ciebie informacji jest równoznaczny z odrzuceniem Twojego zgłoszenia.
  5. Możliwe jest tylko pojedyncze przystąpienie do konkursu.
  6. Wygrywa zespół, która spełni wszystkie bądź większość warunków koniecznych projektu.
  7. Konkurs jest w formie sporządzonego projektu przez zespół w programie TIA Protal V13.
  8. Członkowie zwycięskiego zespołu otrzymają nagrody w postaci programowalnych zestawów (programowalne ramię robota do samodzielnego montażu).