Seminarium i wystawa: o energetyce jądrowej i przetwarzaniu odpadów promieniotwórczych
Opublikowano 30.03.2022 08:02

Program polskiej energetyki jądrowej oraz sposób przetwarzania i składowania w naszym kraju odpadów promieniotwórczych to temat zaplanowanego na czwartek (31 marca br.) seminarium. Od tego dnia w murach uczelni można będzie także oglądać okolicznościową wystawę. Organizatorami wydarzenia są Wydział Inżynierii Lądowej, Środowiska i Geodezji Politechniki Koszalińskiej oraz Departament Energii Jądrowej Ministerstwa Klimatu i Środowiska.

Seminarium odbędzie się 31 marca br. w auli 103B przy ul. Śniadeckich 2.

O godz. 10 gości powita prof. dr hab. inż. Robert Sidełko, dziekan Wydziału Inżynierii Lądowej, Środowiska i Geodezji.

O godz. 10.10 wykład na temat „Programu polskiej energetyki jądrowej” wygłosi dr Tomasz Nowacki, dyrektor Departamentu Energii Jądrowej w Ministerstwie Klimatu i Środowiska.

O godz. 10.40 rozpocznie się wykład „Odpady promieniotwórcze w Polsce”, który wygłosi Aneta Korczyc, zastępca dyrektora Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Promieniotwórczych w Różanie w woj. mazowieckim.

Po wykładzie, o godz. 11.20, zaplanowano zwiedzanie wystawy tematycznej „Jak bezpiecznie przetwarzane i składowane są w Polsce odpady promieniotwórcze” (hol na I piętrze przed aulą). Wystawę będzie można obejrzeć także w następnych dniach. Zagości ona bowiem w murach uczelni aż do końca kwietnia br. Zaprezentowane zostaną informacje dotyczące przetwarzania, przechowywania i składowania różnych rodzajów odpadów promieniotwórczych. Będzie też informacja o obchodzącym niedawno 60-lecie istnienia krajowym składowisku odpadów promieniotwórczych w Różanie (jedyne takie składowisko w kraju).