Niniejsza witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie.Akceptuję
Printer Pdf
Nagroda dla Chóru Politechniki Koszalińskiej Canzona (13.11.2019 r.)

Srebrny Dyplom w kategorii chórów mieszanych zdobył Chór Politechniki Koszalińskiej Canzona podczas odbywającego się w Gdańsku V Ogólnopolskiego Festiwalu Współczesnej Muzyki Chóralnej „Music Everywhere”. To kolejny sukces uczelnianego chóru w tym roku.

Festiwal odbywał się w dniach 9-10 listopada br. Wzięły w nim udział 22 wyselekcjonowane zespoły z całego kraju – wśród nich chór naszej uczelni pod dyrekcją Radosława Wilkiewicza. Chóry oceniało sześcioosobowe jury, w którego składzie znaleźli się profesorowie akademii muzycznych w Gdańsku, Poznaniu i Wrocławiu. O surowych wymaganiach i wyrównanej rywalizacji może świadczyć fakt, że Chór Politechniki Koszalińskiej Canzona zdobył 88 punktów, podczas gdy zwycięski w tej kategorii chór uzyskał 91,8 punktu.

To duży sukces koszalińskiego zespołu osiągnięty podczas konkursu, którego współorganizatorem i opiekunem merytorycznym była gdańska Akademia Muzyczna.

Warto wspomnieć o innych tegorocznych osiągnięciach choru Canzona: w czerwcu podczas 54. Międzynarodowego Festiwalu Pieśni Chóralnej w Międzyzdrojach nasi chórzyści zdobyli dwa Srebrne Dyplomy i Nagrodę Dyrektora Artystycznego Festiwalu, w lipcu natomiast przywieźli brązowy medal z odbywającego się w mieście Gorizia (Włochy) 58. Międzynarodowego Konkursu Pieśni Chóralnej im. Cesare Augusto Seghizzi.

Zdjęcie: archiwum Chóru Politechniki Koszalińskiej Canzona

powrót
Politechnika Koszalińska
ul. Śniadeckich 2, 75-453 KOSZALIN
+48 94 347-85-00 +48 94 342-59-63
Pomoc Techniczna: webmaster@tu.koszalin.pl