Niniejsza witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie.Akceptuję
Printer Pdf
Studenci zainaugurowali sportowy rok akademicki (6.11.2019 r.)

Sportowa Inauguracja Roku Akademickiego 2019/2020 Politechniki Koszalińskiej odbyła się 5 listopada br. w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ulicy Śniadeckich 4 w Koszalinie.

Imprezę, jak każdego roku, zorganizowało Studium Wychowania Fizycznego i Sportu (SWFiS) Politechniki Koszalińskiej, które – pod kierownictwem dr Joanna Dworaczyk – w sposób aktywny i widowiskowy integruje studentów. Inauguracja to święto aktywności, sportu i bezstresowej rywalizacji żaków, którzy rozpoczynają studia.

– Wysiłek fizyczny sprzyja nauce i ułatwia koncentrację – mówi prof. Tomasz Królikowski, prorektor do spraw studenckich Politechniki Koszalińskiej. – Nie mam wątpliwości, że młodzi zawodnicy naprawdę chcą wygrać, co widać po zaangażowaniu, z jakim startują w poszczególnych konkurencjach. Na najlepszych co roku czeka prestiżowy Puchar Rektora.

W zmaganiach wydziałów biorą udział wszyscy, nawet rektorzy (w garniturach, ale bez krawatów) i nauczyciele (w adresach). Każda z jednostek dydaktycznych deleguje swoją drużynę do rozgrywek. Dyscypliny są różne, ale zawsze nietypowe i efektowne, co podoba się widzom i kibicom, którzy gorąco dopingują swoich przedstawicieli na parkiecie.

Mam wrażenie, że co roku zaskakujemy studentów pomysłami – przyznaje Dariusz Dworaczyk ze SWFiS, z poczuciem humoru prowadzący inaugurację. – Najzabawniej jest, gdy – żeby wygrać – młodzi ludzie muszą odnieść się do swoich doświadczeń z lat dziecięcych.

Zwyciężają najlepsi, ale tak naprawdę wszyscy, bo Sportowa Inauguracja Roku Akademickiego to uczciwa rywalizacja i dobra zabawa.

W tym roku bezapelacyjnie zwyciężyli studenci Wydziału Nauk Ekonomicznych, którzy przyznali, że ćwiczyli niewiele, ale byli dobrze przygotowani psychiczni do startu, a dobra motywacja to połowa sukcesu. Nikt jednak nie spodziewał się stopnia trudności poszczególnych kategorii, a najtrudniejszy okazał się „bieg w ogromnej pielusze”.

Zdjęcia: Adam Paczkowski/Politechnika Koszalińska

powrót
Politechnika Koszalińska
ul. Śniadeckich 2, 75-453 KOSZALIN
+48 94 347-85-00 +48 94 342-59-63
Pomoc Techniczna: webmaster@tu.koszalin.pl