Niniejsza witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie.Akceptuję
Printer Pdf
Praca ze studentami z zaburzeniami psychicznymi i ze spektrum autyzmu

Przybywa studentów ze zdiagnozowanym autyzmem. Naukę podejmują też osoby, u których rozpoznano zaburzenia psychiczne. O tym, jak pracować z takimi studentami pracownicy Politechniki Koszalińskiej dowiedzieli się podczas szkolenia "Studenci ze spektrum autyzmu oraz zaburzeniami zdrowia psychicznego", które odbyło się 4 i 5 listopada br.

W warsztatach wzięły udział osoby, które mają częsty kontakt z studentami – wykładowcy, ale też pracownicy dziekanatów i domów studenckich. Tematem pierwszego dnia szkolenia była praca z osobami, u których zdiagnozowano spektrum autyzmu. Uczestnicy dowiedzieli się czym charakteryzuje się autyzm, jak komunikować się z takimi osobami i jak radzić sobie w sytuacjach trudnych.

– U każdej osoby to zaburzenie rozwojowe może wiązać się z innymi objawami. Dlatego mówimy o spektrum autyzmu, czyli zespole różnych objawów, które wyróżniają tę dysfunkcję - wyjaśnia Alina Kowalczyk-Peda ze stowarzyszenia Twoje Nowe Możliwości, które zorganizowało warsztaty (stowarzyszenie zajmuje się wspieraniem osób z niepełnosprawnościami, które podejmują studia a potem rozpoczynają karierę zawodową, a także wspieraniem uczelni w pracy z takimi osobami).

Więcej: /ckeditor_assets/attachments/2058/autyzm.pdf

Zdjęcia:  Adam Paczkowski/Politechnika Koszalińska

powrót
Politechnika Koszalińska
ul. Śniadeckich 2, 75-453 KOSZALIN
+48 94 347-85-00 +48 94 342-59-63
Pomoc Techniczna: webmaster@tu.koszalin.pl