Niniejsza witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie.Akceptuję
Printer Pdf
Akcja "Wrzuć Miedziaka dla Dzieciaka" (29.10.2019 r.)

Już po raz 19. studenci Politechniki Koszalińskiej zainaugurowali akcję charytatywną, podczas której zbierają pieniądze na pomoc najmłodszym. Akcja „Wrzuć Miedziaka dla Dzieciaka” potrwa do połowy grudnia br.

To już tradycja społeczności akademickiej Politechniki Koszalińskiej. Co roku jesienią studenci przygotowują mnóstwo imprez sportowych i kulturalnych, a także loterie, z których dochód jest przeznaczany na pomoc dzieciom. Inicjatorem i głównym organizatorem akcji „Wrzuć Miedziaka dla Dzieciaka” jest samorząd studentów Wydziału Mechanicznego Politechniki Koszalińskiej. W poprzednich latach studenci wsparli podopiecznych m.in. Stowarzyszenia Pomocy Osobom Autystycznym, Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną i Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. W tym roku również postanowili pomóc placówce prowadzonej przez TPD.

– Cały dochód zostanie przeznaczony na potrzeby Środowiskowego Ogniska Wychowawczego „Zacisze” mieszczącego się przy ul. Ruszczyca w Koszalinie – informuje Aleksandra Guzowska, przewodnicząca Samorządu Studenckiego Wydziału Mechanicznego Politechniki Koszalińskiej. W „Zaciszu” dzieci mają warunki do odrabiania lekcji, kreatywnie spędzają wolny czas, mogą też rozwijać zainteresowania. Placówka pomaga też w trudnych sytuacjach dzieciom i rodzicom.

W organizację imprez związanych z akcją „Wrzuć miedziaka dla dzieciaka” włączyły się samorządy studenckie wszystkich wydziałów Politechniki Koszalińskiej. Co więc jest w planach? 4 listopada br. (poniedziałek) w Green Pubie odbędzie się turniej gier planszowych (organizatorem jest Wydział Nauk Ekonomicznych).

Dużo przedsięwzięć zaplanowano na 19 listopada (wtorek). W godz. 10.30-14.30 w kampusie przy ulicy Śniadeckich (sala 110 A) będzie można oddać krew. Akcję poprowadzą pracownicy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Szczecinie. To promocja oddawania krwi na rzecz potrzebujących, ale też okazja do nagłośnienia charytatywnej akcji prowadzonej przez studentów. Wieczorem w klubie Kosmos odbędzie się turniej gry w kręgle (organizatorem jest Wydział Elektroniki i Informatyki), a w Comics Clubie tradycyjna taneczna impreza przyszłych inżynierów, czyli Technikalia (Wydział Inżynierii Lądowej, Geodezji i Środowiska).

W czwartek, 21 listopada, studenci będą się mogli bawić podczas Dionizji (impreza odbędzie się w Comics Clubie, a organizatorem jest Wydział Humanistyczny), a na środę, 27 listopada, w klubie Kosmos zaplanowano imprezę andrzejkową (samorząd Wydziału Nauk Ekonomicznych). 4 grudnia (środa) we wszystkich kampusach atrakcje mikołajkowe: m.in. kiermasz ciast i zabawa fantowa. 10 grudnia (wtorek) w Prywatce impreza pod nazwą Dress Party. Obowiązuje przebranie sportowe, a zabawa, jak zapowiadają organizatorzy, odbywa się przy niezbyt zobowiązującej muzyce, czyli disco polo (organizatorzy to samorządy Wydziału Mechanicznego i Wydziału Architektury i Wzornictwa).

Oficjalny finał akcji 14 grudnia (sobota) w galerii Emka w Koszalinie. Będzie całodniowy kiermasz świąteczny, a także prezentacje artystyczne i imprezy taneczne. Wyniki całej zbiórki poznamy w styczniu 2020 roku.

– Wciąż szukamy wolontariuszy, którzy mogą nas wesprzeć przy organizacji imprez i podczas licytacji – dodaje Aleksandra Guzowska. - Czekamy też na sponsorów, którzy mogą nam podarować fanty na licytacje.

Więcej informacji: https://www.facebook.com/wrzuc.miedziaka/

powrót
Politechnika Koszalińska
ul. Śniadeckich 2, 75-453 KOSZALIN
+48 94 347-85-00 +48 94 342-59-63
Pomoc Techniczna: webmaster@tu.koszalin.pl