Niniejsza witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie.Akceptuję
Printer Pdf
Studenci pomagają potrzebującym dzieciom

Trwa akcja Wrzuć miedziaka dla dzieciaka, podczas której studenci Politechniki Koszalińskiej zbierają pieniądze na pomoc najmłodszym. Finał – w sobotę (15 grudnia) w galerii Emka.

To już tradycja społeczności akademickiej Politechniki Koszalińskiej. Co roku – od osiemnastu lat - jesienią studenci przygotowują mnóstwo imprez sportowych i kulturalnych, z których dochód jest przeznaczany na pomoc najmłodszym.

W poprzednich latach studenci wsparli podopiecznych m.in. Stowarzyszenia Pomocy Osobom Autystycznym, Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną i Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. W tym roku postanowili pomóc Towarzystwu Przyjaciół Dzieci.

– Cały dochód zostanie przeznaczony na Środowiskowe Ognisko Wychowawcze Horyzont przy ulicy Bałtyckiej w Koszalinie. Ta placówka ma duże potrzeby, bo wkrótce rozpocznie się tam remont – wyjaśnia Aleksandra Guzowska, przewodnicząca Samorządu Studenckiego Wydziału Mechanicznego PK, który jest głównym organizatorem akcji Wrzuć miedziaka dla dzieciaka. Dodaje, że Horyzont zapewnia dzieciom warunki do odrabiania lekcji, możliwość rozwoju zainteresowań i ciekawego spędzania wolnego czasu.

Imprezę wspierają samorządy studenckie ze wszystkich jednostek uczelni. Wśród dotychczasowych atrakcji były już m.in. zabawa andrzejkowa, technikalia, spektakl teatralny i karaoke. W czwartek (6 grudnia) w kampusach uczelni studenci sprzedawali domowe wypieki, prowadzili kiermasz książek i zabawę fantową. Wieczorem - mikołajkowa zabawa w klubie Sizar.

Co jeszcze przed nami? We wtorek (11 grudnia) Dres Party w klubie Prywatka – początek o godz. 22. Obowiązuje przebranie sportowe (dres). Uczestnicy – jak zapowiadają organizatorzy – będą się bawić przy "niezobowiązującej" muzyce (disco polo, amatorskie techno). Następnego dnia (12 grudnia) zaplanowano turniej w kręgle w klubie Kosmos. A w czwartek (13 grudnia) – turniej w FIFA 18 (siedziba Parlamentu Studentów Politechniki Koszalińskiej).

Oficjalny finał akcji w sobotę (15 grudnia br.) w galerii Emka. Początek o godz. 12. Przez cały dzień będzie trwać licytacja, na chętnych czekają ciekawe fanty. Można np. wylicytować obiad albo spotkanie przy kawie z prorektorem Politechniki Koszalińskiej, prof. Tomaszem Królkowskim.

Będą też inne nagrody: kolacja w restauracji, trzymiesięczne karnety na naukę taekwondo i na trening kickboxingu, karnet na trzy spotkania sztuki walki Rewolta oraz dwa karnety na zabiegi pielęgnacji włosów. W programie pokaz sztuk walki taekwondo i wspólny taniec Zumba. Będzie też pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej (grupa ratownictwa PCK), występ chóru Szkoły Podstawowej nr 23 oraz zespołu czterolatków „Promyczek”. Imprezę zakończy efektowny pokaz sztucznych ogni.

Zbiórka potrwa do 20 grudnia br. Wyniki akcji będą znane w styczniu 2019 r.

powrót
Politechnika Koszalińska
ul. Śniadeckich 2, 75-453 KOSZALIN
+48 94 347-85-00 +48 94 342-59-63
Pomoc Techniczna: webmaster@tu.koszalin.pl