Niniejsza witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie.Akceptuję
Printer Pdf
Logistyka: studia z udziałem praktyków

 

Wydział Nauk Ekonomicznych Politechniki Koszalińskiej uruchamia w nowym roku akademickim studia pierwszego stopnia na kierunku Logistyka. Wsparcia w realizacji procesu kształcenia udzielą firmy z branży logistycznej.

Studia na tym kierunku odbywać się będą na dwóch specjalnościach: logistyka przedsiębiorstw oraz logistyka handlu i dystrybucji. Absolwent będzie przygotowany do uzyskania certyfikatów wprowadzonych przez Europejskie Towarzystwo Logistyczne (ELA) potwierdzających kompetencje zawodowe EuropeanLogistician (zgodne z Europejskimi Ramami Kwalifikacyjnymi EQF).

Proces dydaktyczny w dużym zakresie oparto na współuczestnictwie praktyków z otoczenia gospodarczego.

Celem studiów pierwszego stopnia o profilu praktycznym na kierunku Logistyka jest przygotowanie absolwentów do realizacji własnych działań przedsiębiorczych lub do podjęcia działalności zawodowej w sektorze prywatnym i publicznym.

Specjalność logistyka przedsiębiorstw przygotuje absolwenta do wykonywania wymagających i złożonych zadań logistycznych przy jednoczesnym uwzględnieniu skutecznego obniżania kosztów oraz poprawy logistycznej obsługi klienta. Poznane i praktyczne umiejętności zastosowania metod, technik i narzędzi współczesnej logistyki pozwolą na skuteczne wykorzystanie możliwości przedsiębiorstwa na konkurencyjnym rynku, a także twórcze usprawnianie jego działania na każdym etapie.

Specjalność logistyka handlu i dystrybucji pozwoli z kolei zdobyć wiedzę i praktyczne umiejętności zarządzania logistyką w dynamicznie rozwijających się w Polsce sieciach dystrybucyjnych i handlowych. Przygotuje do posługiwania się aplikacjami w logistyce dystrybucji i handlu, kalkulowania kosztów logistycznych oraz zarządzania łańcuchem dostaw. Absolwent tej specjalności pozna strukturę handlu (w tym handlu elektronicznego) oraz zasady funkcjonowania centrów logistycznych.

Artykuł w pełnej wersji dostępny pod linkiem: /ckeditor_assets/attachments/1400/kierunek_logistyka.pdf

powrót
Politechnika Koszalińska
ul. Śniadeckich 2, 75-453 KOSZALIN
+48 94 347-85-00 +48 94 342-59-63
Pomoc Techniczna: webmaster@tu.koszalin.pl