Niniejsza witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie.Akceptuję
Printer Pdf
Powstanie Centrum Kompetencji Przemysłu Przyszłości

 

Przedstawiciele Politechniki Koszalińskiej, samorządu Koszalina, Pomorskiej Agencji Rozwoju Regionalnego w Słupsku i Parku Technologicznego S. A. w Koszalinie, 11 maja br., podpisali umowę o współpracy przy tworzeniu Centrum Kompetencji Przemysłu Przyszłości (CKPP) i – jak czytamy w dokumencie – „tworzeniu warunków do wzrostu konkurencyjności przedsiębiorstw w regionie”.   
W spotkaniu, które odbyło się w ratuszu koszalińskim, wziął udział między innymi Andrzej Soldaty, który w 2016 roku utworzył „Inicjatywę dla Polskiego Przemysłu 4.0” – ruch społeczny skupiający przedstawicieli przemysłu, biznesu, nauki. Ruch inicjuje, wspomaga i prowadzi działania na rzecz transformacji krajowego sektora przemysłowego. Od 2017 roku Andrzej Soldaty jest liderem projektu „Platforma Przemysłu Przyszłości” Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii.
Podczas wizyty w Koszalinie – i na Pomorzu Środkowym – Andrzej Soldaty między innymi zwiedził firmy: Q4Glass w Koszalinie i Kronospan w Szczecinku, odwiedził Wydział Mechaniczny Politechniki Koszalińskiej, zwiedził Centrum Druku 3D na Politechnice Koszalińskiej oraz pracownię automatyki i inkubator przedsiębiorczości Specjalnej Słupskiej Strefy Ekonomicznej. 
CKPP będzie pełnić rolę ośrodka szkolenia i przekazywania praktycznej wiedzy przedsiębiorcom o dostępnych technologiach, współtworzeniu z partnerami demonstracyjnych stanowisk technologicznych oraz ich udostępnianie przedsiębiorcom do celów poznawczych, testowych i produkcyjnych. Demonstracyjne stanowiska technologiczne Centrum tworzone będą w pierwszej kolejności w trzech ośrodkach: Koszalinie, Słupsku i w Szczecinku.  
Koszalińskie Centrum Kompetencji Przemysłu Przyszłości to druga tego rodzaju inicjatywa w Polsce po centrum w Gliwicach, współtworzonym przez Politechnikę Śląską. 

powrót
Politechnika Koszalińska
ul. Śniadeckich 2, 75-453 KOSZALIN
+48 94 347-85-00 +48 94 342-59-63
Pomoc Techniczna: webmaster@tu.koszalin.pl