Niniejsza witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie.Akceptuję
Printer Pdf
Informacja

Trwa termomodernizacja obiektów uczelni przy ulicy Śniadeckich 2

Po zakończeniu prac nie tylko zyskają wizualnie, lecz przede wszystkim będą mniej kosztowne energetycznie – trwa termodernizacja budynków Politechniki Koszalińskiej przy ulicy Śniadeckich 2.Roboty trwają od kilku tygodni, postęp w pracach widać z każdej strony kampusu, między innymi zmieniły się kolory fasady budynku A, który najbardziej przykuwa wzrok kierowców wjeżdżających do Koszalina ulicą Gdańską, czyli drogą krajową 6 Gdańsk – Szczecin. Inwestycja, która obejmuje również sąsiednie budynki B i C, jest wynikiem umowy podpisanej – pod koniec 2016 roku – przez Politechnikę Koszalińską z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Koszt prac wyniesie blisko 4 miliony złotych, a czego 2,7 miliona pochodzi z unijnego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.   
Prace obejmują kompleksową modernizację energetyczną obiektów, która przyczyni się do zmniejszenia emisji dwutlenku węgla i spadku zapotrzebowania na energię. Zmiany zwiększą efektywności energetyczną budynków aż o niemal 49 proc. Nowe elewacje A, B i C będą dodatkowym rezultatem inwestycji.
Poza dociepleniem ścian zewnętrznych budynków B i C, inwestycja przewiduje także między innymi wymianę oświetlenia wewnętrznego na energooszczędne (typu LED) oraz montaż na fasadzie budynków mikroinstalacji fotowoltaicznej o mocy 39,6 kW. 

powrót
Politechnika Koszalińska
ul. Śniadeckich 2, 75-453 KOSZALIN
+48 94 347-85-00 +48 94 342-59-63
Pomoc Techniczna: webmaster@tu.koszalin.pl