Niniejsza witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie.Akceptuję
Printer Pdf
Informacja

Prof. Tadeusz Bohdal, rektor Politechniki Koszalińskiej, 25 października br. otrzymał prestiżowy tytuł honorowego obywatela Świdwina. Profesor nie ukrywał radości z tego wyróżnienia i sentymentu do rodzinnego miasta. Uroczystość towarzyszyła sesji świdwińskiej Rady Miasta. Prof. Tadeusz Bohdal odebrał gratulacje od przewodniczącego Henryka Klamana i burmistrza Jana Owsiaka. Dziękując za tytuł powiedział, że to wyróżnienie ma dla niego szczególne znaczenie: 
– Wszystkie inne też są ważne, ale to będzie najważniejsze – przyznał. – W Świdwinie wszystko się zaczęło. Do tego miasta moi rodzice przyjechali w roku zakończenia wojny, tutaj poznali się, przyszedłem na świat, urodził się mój brat, tu spędziłem wspaniałe dzieciństwo, tu były szkoły o wysokim poziomie nauczenia. Jestem przekonany, że to, iż później udawało mi się osiągać sukcesy w nauce, pozostaje zasługą świdwińskich nauczycieli. Dzięki nim egzaminy na studia zdałem, jako jeden
z pięciu najlepszych kandydatów. Zawsze przyjeżdżam do Świdwina z dużą przyjemnością, mam tu rodzinę i widzę, jak przez pół wieku miasto się zmieniło.
W Świdwinie obecny rektor Politechniki Koszalińskiej spędził najmłodsze lata. W latach 1960-68 chodził do Szkoły Podstawowej nr 2, później uczył się w świdwińskim Liceum Ogólnokształcącym. Po ukończeniu ówczesnej Wyższej Szkoły Inżynierskiej w Koszalinie, rozpoczął karierę naukową. W 2007 roku otrzymał z rąk prezydenta RP tytuł profesora nauk technicznych. Świdwińscy radni uhonorowali prof. Tadeusza Bohdala za bogaty dorobek zawodowy – naukowy i dydaktyczny, za działalność społeczną oraz zasługi dla Świdwina.

powrót
Politechnika Koszalińska
ul. Śniadeckich 2, 75-453 KOSZALIN
+48 94 347-85-00 +48 94 342-59-63
Pomoc Techniczna: webmaster@tu.koszalin.pl